Polityka prywatności

Polityka prywatności newslettera

Jednym z nadrzędnych celów serwisu Energy Manager jest dostarczanie najświeższych i najistotniejszych informacji związanych z obszarem zarządzania energią. Serwis dokłada najwyższej staranności do ochrony prywatności jego użytkowników.

Poniżej publikujemy zasady oraz sposób gromadzenia i przetwarzania danych związanych z obsługą elektronicznego newslettera informacyjnego.

Jeżeli nie akceptujesz procedur wynikających z Polityki, nie możesz korzystać z Serwisu. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – jesteśmy do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami korzystając z danych kontaktowych podanych w zakładce „Kontakt” serwisu.

Kto jest administratorem danych osobowych?

Administratorem danych osobowych jest zespół serwisu Energy Manager. Kontakt z nim jest możliwy poprzez dane kontaktowe podane w zakładce „Kontakt” serwisu.

Gromadzenie i wykorzystanie danych

1. Otrzymywanie elektronicznego newslettera wymaga podania imienia, nazwiska i adresu e-mail. Do tego celu przeznaczony jest moduł NEWSLETTER dostępny na stronie głównej serwisu Energy Manager. 2. Podając swój adres email na stronie www.energymanager.com.pl wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych, w szczególności adresu poczty elektronicznej, przez serwis Energy Manager będący administratorem danych.

3. Pozyskiwane dane wykorzystywane są wyłącznie w celu przesyłania elektronicznego newslettera informacyjnego oraz obsługi korespondencji.

4. Serwis Energy Manager dba o bezpieczeństwo danych osobowych udostępnionych przez Użytkowników, w szczególności poprzez stosowną ochronę tychże danych osobowych oraz ich zabezpieczenie przed dostępem osób nieuprawnionych.

5. Administrator nie udostępnia przekazanych mu danych jakimkolwiek podmiotom trzecim.

6. Adresy email będą przechowywane w bazie kontaktów do momentu wycofania zgody na otrzymywanie newslettera..

7. Dane podawane są dobrowolnie, jednak ich niepodanie uniemożliwia otrzymywanie newslettera.

8. Subskrybent newslettera w każdym momencie ma możliwość rezygnacji z jego dalszego otrzymywania poprzez kontakt z serwisem przy użyciu danych kontaktowych podanych w zakładce „Kontakt”

Prawa Użytkownika

1. Osoba, której dane dotyczą, ma:

· prawo dostępu do treści swoich danych osobowych,

· prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania,

· prawo do przenoszenia danych,

· prawo wniesienia sprzeciwu,

· prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

· prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez Administratora

2. Newsletter ten ma charakter informacyjny.

3. Subskrypcja newslettera jest całkowicie bezpłatna

Podstawa prawna

1. Przetwarzanie danych następuje w celach prawnie usprawiedliwionych, realizowanych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

2. Administratorem danych osobowych jest serwis energymanager.com.pl

Ograniczenia odpowiedzialności

Newsletter serwisu energymanager.com.pl może zawierać odnośniki (linki) do innych stron, zamieszczane dla wygody i wiadomości użytkownika. Serwis energymanager.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczane tam informacje i stosowane polityki prywatności.

Zmiana polityki prywatności

Serwis energymanager.com.pl zastrzega sobie prawo zmiany powyższej polityki prywatności. Nowa polityka prywatności obowiązuje użytkowników od momentu udostępnienia jej pod adresem www. energymanager.com.pl