MAE: globalny postęp w zakresie efektywności energetycznej poniżej oczekiwań

Globalny postęp w zakresie efektywności energetycznej znacznie poniżej poziomu wymaganego do osiągnięcia celów klimatycznych.

Według Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE) roczny postęp w poprawie globalnej energochłonności, pomimo powrotu w tym roku do tempa sprzed pandemii, wynosi poniżej 4%, które wymagane jest między 2020 a 2030 r. w celu osiągnięcia neutralności klimatycznej – ujawnił raport Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) „Energy efficiency 2021” opublikowany wczoraj (oficjalne wydanie i omówienie reportu przez MAE można obejrzeć tu: https://youtu.be/Tgeu6517JJQ ).

Osiągnięcie międzynarodowych celów klimatycznych, aby ograniczyć globalny wzrost temperatury o 1,5 stopnia Celsjusza, wymaga szybkiej ekspansji technologii i rozwiązań, które pozwalają na bardziej efektywne wykorzystanie energii w całej gospodarce. Raport MAE wzywa rządy do przejęcia wiodącej roli w mobilizowaniu niezbędnych inwestycji i oczekuje się, że ich polityka pomoże zwiększyć inwestycje w efektywność energetyczną o 10% w tym roku do prawie 300 miliardów dolarów w ujęciu globalnym.

Raport wskazuje również że całkowite roczne inwestycje w efektywność energetyczną na całym świecie muszą potroić się do 2030 r., w celu osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r., co może okazać się trudne, gdyż dotychczas zatwierdzone przez rządy wydatki na efektywność energetyczną są regionalnie niezrównoważone, tj. większość wydatków pochodzi z gospodarek rozwiniętych.

MAE podkreśla, że ​​rządy w rożnych krajach mają znaczny potencjał do wykorzystania pakietów naprawczych w celu zwiększenia wydatków, które do 2030 r. dodałyby cztery miliony nowych miejsc pracy związanych z efektywnością energetyczną i pobudziły wzrost gospodarczy.

„Uważamy efektywność energetyczną za „pierwsze paliwo ”, ponieważ nadal stanowi najczystszy i, w większości przypadków, najtańszy sposób zaspokojenia naszych potrzeb energetycznych. Nie ma wiarygodnej drogi do neutralności klimatycznej bez znacznie bardziej efektywnego wykorzystania naszych zasobów energetycznych ”, powiedział dyrektor wykonawczy MAE, Fatih Birol. „Krokowa zmiana w efektywności energetycznej da nam szansę walki z najgorszymi skutkami zmian klimatycznych, jednocześnie tworząc miliony miejsc pracy i obniżając rachunki za energię”.

Według raportu, oczekuje się, że tempo obniżania globalnej energochłonności, kluczowego wskaźnika tego, jak efektywnie światowa gospodarka wykorzystuje energię, wzrośnie w 2021 r. do 1,9%.

„Jest to zgodne ze średnim rocznym tempem poprawy w ciągu ostatnich 10 lat (oprócz roku 2020 który był najgorszy pod tym względem od dekady, przyp. red.), ale znacznie poniżej 4% potrzebnych w latach 2020–2030 na ścieżce MAE do neutralności klimatycznej do 2050 r.” – czytamy w raporcie.

Agencja ustaliła, że ​​w ciągu ostatnich pięciu lat energochłonność poprawiała się średnio o 1,3% rocznie, w porównaniu z 2,3% w latach 2011-2016.

Stwierdzono również, że oprócz dobrze rozwiniętej polityki efektywności energetycznej, takiej jak normy dotyczące urządzeń, innowacyjne technologie takie jak internet rzeczy będą odgrywać znaczącą rolę w przyszłości efektywności energetycznej, ponieważ ich szybkie upowszechnianie się pomaga zwiększyć skalę i zakres korzyści płynących z efektywności energetycznej i może zapewnić tańszą i łatwiejszą transformację energetyczną.

Pełny raport dostępny jest na stronie MAE: https://www.iea.org/reports/energy-efficiency-2021

One thought on “MAE: globalny postęp w zakresie efektywności energetycznej poniżej oczekiwań

 • 19 listopada 2021 o 23:33
  Permalink

  Hi, Eric here with a quick thought about your website energymanager.com.pl…

  I’m on the internet a lot and I look at a lot of business websites.

  Like yours, many of them have great content.

  But all too often, they come up short when it comes to engaging and connecting with anyone who visits.

  I get it – it’s hard. Studies show 7 out of 10 people who land on a site, abandon it in moments without leaving even a trace. You got the eyeball, but nothing else.

  Here’s a solution for you…

  Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. You’ll know immediately they’re interested and you can call them directly to talk with them literally while they’re still on the web looking at your site.

  CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

  It could be huge for your business – and because you’ve got that phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation – immediately… and contacting someone in that 5 minute window is 100 times more powerful than reaching out 30 minutes or more later.

  Plus, with text messaging you can follow up later with new offers, content links, even just follow up notes to keep the conversation going.

  Everything I’ve just described is extremely simple to implement, cost-effective, and profitable.

  CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

  You could be converting up to 100X more eyeballs into leads today!

  Eric
  PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
  You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
  CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try Talk With Web Visitor now.

  If you’d like to unsubscribe click here http://talkwithcustomer.com/unsubscribe.aspx?d=energymanager.com.pl

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *